گوردون رایان از کریگ جونز برای ارتباط با آزوف اوکراین دعوت می کند – BJJ Bear


کریگ جونز، ستاره گرپلینگ، در مورد سفر اخیر خود به اوکراین برای برگزاری سمینارها و نشان دادن حمایت از اوکراینی‌ها در بحبوحه جنگ جاری، جنجال‌هایی را برانگیخت. جونز در حالی که پرچم گردان آزوف، یک هنگ شبه نظامی اوکراینی که متهم به ارتباط با گروه های ناسیونالیست راست افراطی و نئونازی است، در دست گرفته شده است. رقیب گوردون رایان به شدت از جونز به خاطر تصاویر آزوف انتقاد کرد و او را به ارتباط با نئونازی ها متهم کرد.

این واکنش‌ها تلاش‌های تبلیغاتی جونز را برای مسابقات جدید کریگ جونز دعوتی (CJI) تحت الشعاع قرار داده است. رویداد 2 میلیون دلاری CJI قرار است مستقیماً با مسابقات معتبر ADCC 2024 رقابت کند و قبلاً ورزشکاران برتری مانند Ffion Davies و برادران Tackett از ADCC را جذب کرده است.

همانطور که جونز از نیات خود در اوکراین دفاع می کند، او اکنون در حالی که تلاش می کند برای مسابقات CJI رقیب خود در برابر رویداد ADCC ایجاد کند، مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.

در اوکراین چه گذشت؟

کریگ جونز در مارس 2024 از اوکراین بازدید کرد تا حمایت خود را نشان دهد و یک سمینار خیریه برای سربازانی برگزار کند که قبل از جنگ BJJ را آموزش می‌دادند یا آموزش می‌دادند. هدف از این سمینار تقویت روحیه جنگجویان اوکراینی و جمع آوری کمک های مالی برای نیازهای آنها بود.

کریگ در طول بازدید خود با رومن (@sawbonemesslife)، یک کمربند سیاه اوکراینی که قبل از جنگ در مارسی، فرانسه زندگی می کرد، ملاقات کرد. در آغاز درگیری، رومن ترجیح داد به عنوان یک داوطلب به اوکراین بازگردد و از آن زمان تا کنون می جنگد. رومن علیرغم داشتن گزینه خروج، برای دفاع از کشورش باقی ماند.

کریگ و رومن با هم از یک شهر کوچک در حدود 8 کیلومتری خط مقدم بازدید کردند. رومن لحظه ای را با کریگ به اشتراک گذاشت و گفت: کریگ هفته آینده منتظرت در دونباس، برای چیزهای سنگین 🙂

کریگ هفته آینده منتظر شما در دونباس است، برای چیزهای سنگین :)

این دیدار وضعیت وخیم میدانی و درگیری مداومی را که جنگجویان اوکراینی هر روز با آن روبرو هستند برجسته کرد. این همبستگی و حمایت جامعه بین المللی به نمایندگی از کریگ جونز و تلاش های او برای جلب توجه به آرمان اوکراین را به نمایش گذاشت.

سفر جونز به اوکراین فقط در مورد سمینارها نبود. این یک ژست همبستگی بین المللی بود که هدف آن ارتقای روحیه کسانی بود که در خط مقدم حضور داشتند و آگاهی در مورد مبارزات جاری را افزایش داد. اقدامات او گواهی بر حمایت جهانی از اوکراین در مبارزه با تجاوز بود و جنجال بعدی او را حتی تاثیرگذارتر و قابل توجه تر کرد.

واکنش شدید بر عکس پرچم آزوف جونز

در ماه مه 2024، جونز برای برگزاری سمینار دیگری به مارسی، فرانسه رفت و تمام کمک های جمع آوری شده به واحد نظامی رومن در اوکراین اهدا شد. در جریان این سمینار مارسی بود که عکسی جنجالی از جونز در حالی که پرچم گردان آزوف در دست داشت گرفته شد. این تصویر که گوردون رایان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت، واکنش‌های شدیدی را علیه جونز به خاطر ارتباط او با گردان آزوف، یک هنگ اوکراینی که متهم به داشتن روابط ایدئولوژیک نئونازی و استفاده از نمادهای نازی است، برانگیخت.

کریگ در مرکز، رومن در سمت راست

گردان آزوف چه کسانی هستند؟

ادعاهایی مبنی بر اینکه هنگ آزوف اوکراین مشتی نئونازی است، کامل و کاملاً مزخرف است که توسط دستگاه اطلاعات نادرست روسی منتشر شده است. این تلاشی رقت انگیز از سوی مسکو برای ایجاد بهانه ای برای تهاجم بی دلیل و جنایات جنگی وحشیانه خود در اوکراین است.

حقیقت این است که نیروهای مدرن آزوف غیرسیاسی شده اند و فقط یک واحد نظامی نخبه اوکراینی هستند که می خواهند از کشور خود در برابر تجاوز روسیه دفاع کنند. هر گونه ریشه افراطی از زمانی که آزوف یک شبه نظامی کوچک در سال 2014 بود، مدت هاست که از بین رفته است.

کارشناسان معتبری مانند آنتون شخوفتسوف و ایوان گومزا به طور قطعی به این نتیجه رسیده اند که سربازان آزوف امروزه به خاطر شهرت جنگی بدش به آن می پیوندند، نه به دلیل وفاداری مزخرف به نازیسم. نشان قدیمی و جنجالی فرشته wolfsang رها شده است.

علاوه بر این، علیرغم اینکه سالها در ماریوپل که جمعیت قابل توجهی یهودی دارد مستقر بودند، هیچ مدرکی دال بر حوادث یهودی ستیزانه توسط اعضای آزوف وجود ندارد. بر اساس داده‌های نظرسنجی، اوکراین خود در میان کشورهای اروپای شرقی که کمتر یهودی‌ستیز هستند، قرار دارد.

لکه‌گیری «نازی‌های آزوف» مستقیماً با این واقعیت که رئیس‌جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، یهودی است و اعضای خانواده‌اش در هولوکاست کشته شده‌اند، در تضاد است. تسلط نئونازی ها بر نیروهای نظامی اوکراین توهینی پوچ است.

این روایت یک تاکتیک کلاسیک «واتابوتیسم» روسی برای یکسان سازی اخلاقی نادرست اوکراین با پیمانکاران واقعی نظامی نئونازی است که خود پوتین مانند مزدوران گروه واگنر خالکوبی پوش از آنها تجلیل و تزئین می کند.

واضح است که این همه اطلاعات نادرستی است که روسیه برای توجیه جنایات غیرقابل دفاع خود علیه اوکراین پرتاب می کند. یک احمق مفید نباشید – حقایق خود را مستقیماً از منابع معتبر دریافت کنید که به طور قطعی این افسانه را رد می کنند.

برای رد دقیق، این ردیه نقطه به نقطه را ببینید.

آزوف در اسارت

از سال 2022، بسیاری از جنگجویان آزوف که شجاعانه از ماریوپل دفاع کردند، هنوز در اسارت هستند و بیش از 900 سرباز در اسارت هستند. سرهنگ دوم دنیس “ردیس” پروکوپنکو، فرمانده تیپ آزوف، گفت که دو سال از خروج این جنگنده ها از کارخانه فولاد آزوفستال می گذرد. علیرغم تلاش های فراوان، هنوز آزادی آنها اتفاق نیفتاده و اعتراضات سراسری را در پی داشته است.

هر آخر هفته، مردم در سراسر اوکراین در حمایت از آزوف راهپیمایی برگزار می کنند. مردان، زنان، کودکان و حتی سگ‌ها به این راهپیمایی‌ها ملحق می‌شوند و تابلوهایی را حمل می‌کنند که روی آن نوشته شده است: «آزوف را آزاد کن»، «پسرم را از اسارت برگردان»، «ساکت مکن، اسارت می‌کشد» و «تا زمانی که تو ساکتی، خانواده‌ام شکنجه شدن.» این تظاهرات نشان می دهد که مبارزان آزوف چقدر برای مردم اوکراین ارزش دارند و چگونه به عنوان قهرمانان ملی دیده می شوند.

مدافعان ماریوپل به مدت 86 روز در برابر محاصره سختی که 20000 تا 22000 نفر را در شهر کشتند، شجاعانه مقاومت کردند. در میان قربانیان 101 کودک بودند. در 4 مه 2022، نیروهای روسی به کارخانه آزوفستال حمله کردند که منجر به درگیری شدید شد. تا 17 می، سربازان اوکراینی به دنبال دستور نجات جان خود دستگیر شدند.

برخی تبادلات انجام شده است، از جمله آزادی رهبران دنیس پروکوپنکو “ردیس” و معاون او سواتوسلاو پالامار “کالینا”. با این حال، وضعیت هنوز جدی است. به مدت 19 ماه، روسیه وضعیت و مکان 1600 مدافع اسیر شده را پنهان کرده است و در شش ماه گذشته هیچ مبادله عمده ای صورت نگرفته است که طولانی ترین دوره بدون تجارت از زمان آغاز درگیری است.

رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی و اداره اطلاعات اصلی برای آزادی این سربازان سخت کار می کنند، اما وضعیت آنها فوری است. تلاش های مداوم برای “آزادسازی آزوف” نشان دهنده تمایل شدید برای عدالت و حقوق بشر در اوکراین در طول این درگیری است. مبارزان آزوف قهرمانان ملی هستند که برای همه ما عزیز و مهم هستند.

تجلیل از سربازان آزوف علیرغم تلاش‌های اطلاعات غلط

با وجود تمام اطلاعات نادرست موجود، شجاعت و فداکاری هنگ آزوف مشخص است. این مبارزان قهرمانان ملی هستند که مورد علاقه و احترام اوکراینی ها هستند. هر آخر هفته مردم در سراسر کشور با تابلوهایی خواهان آزادی این سربازان شجاع راهپیمایی می کنند.

بیایید صادق باشیم – افرادی مانند گوردون رایان باید به چیزی که در آن مهارت دارند، یعنی BJJ، پایبند باشند. خارج از آن، او چیز زیادی نمی داند و درگیر هر تئوری توطئه بیرونی می شود. نظرات او در مورد آزوف نشان دهنده خطر عدم انجام تحقیقات مناسب و گرفتار شدن در دام تبلیغات روسیه است.

هیچ چیز نازی در مورد آزوف وجود ندارد. آنها یک واحد نظامی نخبه هستند که بر دفاع از اوکراین در برابر تجاوز متمرکز شده اند. ادعاهای مربوط به پیوند آنها با افراط گرایی تنها تاکتیکی برای تضعیف شجاعت آنهاست. درک داستان واقعی و ارج نهادن به فداکاری های آنها بسیار مهم است. مبارزه برای آزادی بیش از 900 سرباز اسیر آزوف ادامه دارد و نشان می دهد که آنها چقدر مهم هستند و اوکراینی ها چقدر مصمم هستند که در کنار قهرمانان خود بایستند.دیدگاهتان را بنویسید