کشته شدن 2 فلسطینی در حمله اسرائیل به WB


حمله به اردوگاه آوارگان جنین در اوایل پنجشنبه انجام شد و باعث درگیری خشونت آمیز بین سربازان و فلسطینی ها شد.

رسانه‌های فلسطینی کشته‌شدگان را نعیم جمال الزبیدی و محمد ایمن السعدی معرفی کرده‌اند و گفته‌اند که قربانیان پس از هدف قرار گرفتن با شلیک مستقیم اسرائیل جان باخته‌اند. در این حمله یک فلسطینی دیگر نیز زخمی شد.

این حمله مرگبار تنها چند ساعت پس از حمله نیروهای رژیم به شهر یعباد در جنوب غربی جنین رخ داد و یک جوان 22 ساله به نام محمد بادرنه را کشت.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که بادرنه در جریان حمله نظامی به قفسه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت. وی در شرایط وخیم به بیمارستان ابن سینا منتقل شد و مرگ وی اعلام شد.

سال جاری از سال 2005، زمانی که سازمان ملل شروع به ثبت رکورد مرگ و میر کرد، مرگبارترین سال برای فلسطینیان بوده است.

با احتساب تلفات امروز، بیش از 200 فلسطینی در نتیجه تجاوزات مرگبار رژیم صهیونیستی در سراسر کرانه باختری و نوار محاصره شده غزه از ابتدای سال جاری تاکنون کشته شده اند. این تعداد شامل تعداد زیادی نوجوان است.

رژیم اسرائیل در سال 1967 سرزمین های فلسطین را در جریان جنگی که به شدت مورد حمایت غرب بود، اشغال کرد.

از آن زمان تاکنون، صدها شهرک در اراضی اشغالی پر شده است که هزاران شهرک نشین را در خود جای داده اند و محدودیت های شدیدی را بر آزادی رفت و آمد فلسطینیان در آنجا اعمال کرده است.

تل آویو در سال 2005 از غزه عقب نشینی کرد، اما نوار ساحلی را تحت حملات هوایی متناوب و بی رویه و همچنین محاصره فلج کننده ای قرار داده است.


دیدگاهتان را بنویسید