سخنگوی پوتین خطاب به بایدن: موارد استفاده روسیه از سلاح های هسته ای در دکترین هسته ای بیان شده است


پسکوف در پاسخ به این سوال که احتمال استفاده روسیه از سلاح های هسته ای در اوکراین کجاست، گفت: دکترین را بخوانید، همه چیز در آنجا نوشته شده است.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه درباره استفاده از سلاح‌های هسته‌ای در اوکراین هشدار داد، در حالی که سخنگوی پوتین به واشنگتن درباره «خط قرمز» هسته‌ای مسکو توصیه کرد.

بایدن تاکید کرده است که اگر مسکو از سلاح های کشتار جمعی علیه کشور شوروی سابق استفاده کند، به یک منکر جهانی تبدیل خواهد شد.

در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی، از بایدن پرسیده شد که اگر احساس کند بهترین راه برای عملیات در اوکراین استفاده از سلاح های هسته ای یا شیمیایی علیه نیروهای کی یف است، پیام او به پوتین چه خواهد بود.

رئیس‌جمهور ایالات متحده در پاسخ به این سوال که «نکن، نکن، نکن»، افزود که چنین تصمیمی «وجهه جنگ را بر خلاف هر چیزی از زمان جنگ جهانی دوم تغییر می‌دهد».

بایدن در این مصاحبه گفت: اگر روسیه یک حمله اتمی یا شیمیایی به اوکراین انجام دهد، «بیش از هر زمان دیگری در جهان به یک نافرمان تبدیل می‌شود» و پاسخ آمریکا به «میزان کاری که انجام می‌دهند بستگی دارد». اخبار سی بی اس.

پوتین روز جمعه درباره تلاش‌ها برای انجام حملات تروریستی در روسیه از جمله تأسیسات هسته‌ای روسیه اظهار نظر کرد، اما اطمینان داد که اوضاع تحت کنترل است.

وی تاکید کرد که روسیه هر کاری برای جلوگیری از تحولات منفی انجام می دهد، اما خاطرنشان کرد که مسکو در حال حاضر با خویشتنداری به حملات اوکراین به زیرساخت ها و حملات تروریستی پاسخ می دهد.

به گفته پوتین، اگر اوضاع به این شکل ادامه یابد، پاسخ جدی‌تر خواهد بود.

روسیه بارها و بارها اعلام کرده بود که به استفاده از سلاح هسته‌ای در اوکراین فکر نمی‌کند.


دیدگاهتان را بنویسید