رئیس جمهور ایران می گوید شورش، تحریم دو روی یک سکه


رئیسی این سخنان را روز سه شنبه در یک مصاحبه تلویزیونی بیان کرد و شورش های مورد حمایت خارجی ها و تحریم ها را دو روی یک سکه خواند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: تحریم‌ها نتوانسته است تولید را در کشور متوقف کند و از پیشرفت اقتصادی پنج درصدی کشور و ایجاد نزدیک به یک میلیون شغل در سراسر کشور جلوگیری کند.

«هر چه (دشمن) به دنبالش بود [stifling]، بوده است [contrarily] به لطف اراده ملت و نیت دولت برای خدمت محقق شد [the people]رئیسی تصریح کرد: بنابراین طبیعی است که دشمن از دست ما عصبانی باشد.

“یکی از دلایل [behind the enemy’s fomenting] رییس اجراییه افزود: یکی از اغتشاشات اخیر این بود که شاهد بودیم که تحریم های آن به همت دولتمردان ما و ایستادگی مردم خنثی شده است.

وی با بیان اینکه در شرایطی که دشمنان تلاش می کنند جلوی پیشرفت کشور را بگیرند، مردم ما عزم خود را جزم کرده اند، خاطرنشان کرد: مسیر پیشرفت کشور با اراده ملت و عزم و اراده دولت هر روز شتاب بیشتری خواهد گرفت. خدمت ملت

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود عملکرد موفق دولت خود را در زمینه های مختلف از جمله کاهش تورم 60 درصدی کشور به 40 درصد، موفقیت در رفع کسری بودجه و افزایش رشد اقتصادی از 4 برشمرد. تنها در عرض شش ماه پس از آغاز به کار به 4.4 درصد رسید.

وی افزود، دولت همچنین در تلاش است تا کالاهای اساسی را دلارزدایی کند تا افزایش احتمالی نرخ دلار بر قیمت تمام شده کالاها تأثیر منفی نداشته باشد.

رئیسی قاچاق و کمبود کالاهای اساسی توسط تامین کنندگان را دو دلیل اصلی افزایش قیمت ها دانست.

وی گفت: ناآرامی های اخیر در کاهش سطح درآمدزایی در سراسر کشور نقش داشته است و به نوبه خود باعث افزایش نرخ دلار شده است، اما به ملت اطمینان داد که ذخایر ارزی کشور در حال حاضر در سطح “خوب و قابل اعتماد” قرار دارد.

رئیسی از فعالان حوزه صادرات خواست تا درآمد ارزی خود را به کشور بازگردانند تا بانک مرکزی بتواند نظارت بیشتری بر ذخایر ارزی داشته باشد.


دیدگاهتان را بنویسید