حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه


این حملات در اوایل روز پنجشنبه در پی حمله مرگبار اسرائیل به شهر جنین در کرانه باختری اشغالی در هفته گذشته انجام شد.

این حمله که در آن ده فلسطینی کشته شدند، پس از آن حملات فلسطینی‌ها به اسرائیلی‌ها در آخر هفته انجام شد، از جمله تیراندازی در قدس شرقی اشغالی که در آن هشت اسرائیلی کشته شدند.

این ناآرامی ها همچنین باعث تبادل آتش بین نیروهای اسرائیلی و گروه های فلسطینی در غزه شده است.

این شامل موشک هایی بود که چهارشنبه شب از نوار محاصره شده شلیک شد. هیچ گروه فلسطینی ادعای این پرتاب ها را نگرفته است.

ارتش اسرائیل گفت حملات هوایی این رژیم به سایت‌های تولید موشک و تسلیحات مورد استفاده حماس، گروهی که غزه را اداره می‌کند، اصابت کرد.

پس از این حملات، رسانه ها از شلیک راکت های جدید از غزه و انفجارهایی که ساختمان ها را لرزاند و آسمان شب بر فراز غزه را روشن کرد، گزارش دادند.

در همین حال آژیر حمله هوایی در مناطق اسرائیل به صدا درآمد. هنوز گزارشی از تلفات جدی گزارش نشده است.

واحد مسلح جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین بامداد پنجشنبه اعلام کرد که در واکنش به حملات هوایی و «تجاوز سیستماتیک» به اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیل، موشک‌هایی را به سمت اسرائیل شلیک کرده است.

در توییتی که پس از پرتاب موشک در روز چهارشنبه ارسال شد، ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی راست افراطی اسرائیل، که بر زندان‌ها نظارت می‌کند، اعلام کرد که برنامه‌هایی را برای تشدید شرایط برای اسرای فلسطینی ادامه خواهد داد.

وی ادامه داد: شلیک موشک از غزه مانع از ادامه تلاش‌ها برای لغو شرایط اردوگاه تابستانی تروریست‌های قاتل نمی‌شود و از کابینه امنیتی خواسته است که تشکیل جلسه دهد.

رفتار اسرائیل با اسرای فلسطینی به طور معمول توسط سازمان های حقوق بشر مورد انتقاد قرار گرفته است و صدها نفر بدون اتهام در آنچه اسرائیل «بازداشت اداری» می نامد، بازداشت شده است.

اسرائیل یک سال است که تقریباً روزانه حملاتی را در کرانه باختری انجام می دهد.

یک دولت راست افراطی جدید اسرائیل در پایان سال گذشته به قدرت رسید و ژانویه ماه خونین خاصی برای فلسطینی ها بود که در آن 35 نفر اعم از جنگجو و غیرنظامی کشته شدند.

نیروهای اسرائیلی در سال گذشته دست کم 200 فلسطینی را کشته اند.


دیدگاهتان را بنویسید