تحلیلگر: صبر ایران در برابر اظهارات پست علی اف حدی دارد


یک تحلیلگر سیاسی می گوید «اظهارات خصمانه» ضدایرانی الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان، ناشی از فشار ترکیه، آمریکا و اسرائیل با هدف تفرقه بین دو همسایه است و هشدار می دهد که صبر تهران حدی دارد و در صورت لزوم باکو را مجازات خواهد کرد.

حسن هانی زاده در گفت وگو با ایسنا، گفت: علی اف خط تهاجمی را در قبال ایران دنبال می کند، اما اظهارات وی فراتر از ابعاد سیاسی و جغرافیایی جمهوری آذربایجان است و از حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم صهیونیستی برخوردار است. بوقلمون.”

اخیراً رهبر جمهوری آذربایجان گفته است که مردم استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی «بخشی از مردم ما هستند» که نشان می‌دهد باکو نسبت به این مناطق ادعای ارضی دارد.

هانی زاده گفت: تجربه ثابت کرده است که آمریکا از “دیکتاتورهای بی فکر” برای ایجاد هیاهو علیه کشورهای منطقه استفاده می کند و ممکن است علی اف نیز به سرنوشت صدام حسین دیکتاتور سابق عراق دچار شود.

حسن هانی زاده

او گفت که ایران تاکنون خویشتن داری کرده است، اما «صبر آن در برابر اظهارات حقیرانه او حدی دارد» و در صورت نیاز «مجازات سختی» در انتظار علی اف است.

به گفته این تحلیلگر، علی اف قبل از انجام هر اشتباهی باید نگاهی به جمعیت کشورش بیندازد که 70 درصد آنها از نظر اخلاقی، روانی و معنوی به ایران وابسته هستند.


دیدگاهتان را بنویسید