به روز رسانی زنده: “عملیات ویژه” روسیه در اوکراین. روز 207


شنیده شدن چهار انفجار در خرسون: گزارش

به گزارش روزنامه کی یف ایندیپندنت، رسانه های محلی می گویند روز یکشنبه چهار انفجار در منطقه خرسون تحت اشغال روسیه شنیده شد.

رسانه‌های مستقل اوکراینی گزارش دادند: ساکنان محلی گفتند که دود سیاه از قلمرو یک کارخانه ماشین‌سازی که گفته می‌شود یک پایگاه نظامی روسیه در آن قرار دارد، بلند شده است.


پوتین نسبت به “پاسخ جدی” به “اقدامات تروریستی” اوکراین هشدار داد

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه متعهد شده است که در کمپین خود علیه اوکراین ادامه دهد و هشدار داده است که در صورت ادامه حملات، پاسخ نظامی «جدی‌تری» انجام خواهد شد.

او علیرغم شواهد قوی مبنی بر متحمل شدن خسارات سنگین نیروهایش در ضد حمله در این ماه، ثابت قدم ماند.


اتحادیه اروپا خواستار تشکیل دادگاه جنایات جنگی در مورد گور دسته جمعی در اوکراین شد

پس از کشف صدها جسد که برخی از آنها نشانه های شکنجه را در شهر ایزیوم در شمال شرق کشور داشتند، ریاست اتحادیه اروپا خواستار ایجاد یک دادگاه بین المللی برای جنایات جنگی شده است.

یان لیپاوسکی، وزیر امور خارجه جمهوری چک که ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، گفت: «در قرن بیست و یکم، چنین حملاتی علیه جمعیت غیرنظامی غیرقابل تصور و نفرت انگیز است.

ما نباید از آن غافل شویم. وی در پیامی در توییتر افزود: ما برای مجازات همه جنایتکاران جنگی ایستادگی می کنیم.

وی ادامه داد: من خواستار تشکیل سریع دادگاه بین المللی ویژه ای هستم که جنایت تجاوز را محاکمه کند.


تحریم‌های غرب توانایی روسیه برای ساخت سلاح‌های پیشرفته را تحت تأثیر قرار می‌دهد

رئیس کمیته نظامی ناتو به رویترز گفت که تحریم‌های غربی توانایی روسیه برای ساخت تسلیحات پیشرفته را مختل می‌کند و افزود که صنعت روسیه همچنان می‌تواند «مهمات زیادی» بسازد.

راب بائر با اشاره به اینکه برخی از اجزای مورد نیاز روسیه برای سیستم‌های تسلیحاتی خود از آن سرچشمه می‌گیرد، گفت: «اکنون اولین نشانه‌های جدی آن را در زمینه توانایی آنها در تولید، به عنوان مثال، جایگزینی موشک‌های کروز و تسلیحات پیشرفته‌تر می‌بینیم. صنعت غرب

تا آنجا که ما می دانیم، روسیه هنوز پایگاه صنعتی قابل توجهی دارد و می تواند مهمات زیادی تولید کند. و آنها هنوز هم مهمات زیادی دارند.»


دیدگاهتان را بنویسید