اسرائیل با صدها واحد شهرک نشین جدید در قدس موافقت کرد


مرکز اطلاع رسانی فلسطین گزارش داد که مقامات رژیم صهیونیستی برای طرح هایی برای ساخت نزدیک به 1200 واحد و همچنین سازه های دیگر برای اهداف تجاری و عمومی در زمین های مصادره شده فلسطینی ها در محله های الثوری، جبل المکابر و سور باهر چراغ سبز نشان داده اند. و همچنین در شهرک های غیرقانونی Kiryat HaYovel، Arnona و Katamonim.

اسرائیل که از حمایت همه جانبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا جسارت یافته است، فعالیت های شهرک سازی غیرقانونی خود را برخلاف قطعنامه 2334 شورای امنیت سازمان ملل که شهرک سازی در کرانه باختری و شرق قدس را “نقض فاحش حقوق بین الملل” می خواند، افزایش داده است. “

بسیاری از جامعه جهانی، واحدهای شهرک نشین اسرائیلی در سرزمین های اشغالی را غیرقانونی می دانند.

بیش از 600000 اسرائیلی در بیش از 230 شهرک ساخته شده از زمان اشغال کرانه باختری و قدس شرقی توسط اسرائیل در سال 1967 زندگی می کنند.

تمامی شهرک‌های اسرائیلی طبق قوانین بین‌المللی غیرقانونی هستند. شورای امنیت سازمان ملل در چندین قطعنامه شهرک سازی اسرائیل در اراضی اشغالی را محکوم کرده است.

فلسطینیان خواهان کرانه باختری به عنوان بخشی از کشور مستقل آینده با پایتختی قدس شرقی هستند.

آخرین دور مذاکرات اسرائیل و فلسطین در سال 2014 به شکست انجامید. یکی از مهمترین نقاط اختلاف در این مذاکرات، ادامه شهرک سازی غیرقانونی اسرائیل بود.

بسیاری از فلسطینی‌ها بر این باورند که برنامه‌های اسرائیل برای الحاق یک سوم کرانه باختری اشغالی، از جمله بخش‌هایی از دره استراتژیک اردن، تنها یک امر رسمی است و سال‌هاست که اشغال واقعی سرزمین‌های آنها توسط اسرائیل در جریان بوده است.


دیدگاهتان را بنویسید